wolfarb

lakiery UV
 

Lakiery UV

poliestrowe

Powszechnie stosowane, dzięki swojej ekonomiczności, do lakierowania płaskich płyt, zapewniają wystarczającą reaktywność przy wymaganych prędkościach linii lakierniczych i dobrą nawierzchnię.
 W swych formułach zawierają nienasycone żywice poliestrowe rozpuszczone w styrenie, który działa jak rozcieńczalnik i jednocześnie reaguje z żywicą, określając w ten sposób całkowitą zawartość suchej masy w lakierze. Lakiery poliakrylowe łączą cechy lakierów poliestrowych i akrylowych, tworząc dobry kompromis pomiędzy kosztami a wydajnością.

Lakiery UV

akrylowe

W porównaniu do lakierów UV poliestrowych charakteryzują się mniejszym wpływem na środowisko, ponieważ zawarte w nich monomery mają znacznie mniejszą lotność w porównaniu ze styrenem zawartym w lakierach UV poliestrowych, co pozwala na uzyskanie produktów o 100% zawartości suchej masy. Mają doskonałą elastyczność, przyczepność i odporność fizyko-chemiczną. Ponadto, dzięki zastosowaniu odpowiednich primerów, pozwalają rozwiązać typowe problemy z drewnami żywicznymi oraz problem przyczepności na trudnych podłożach, takich jak papier melaminowy, plastik i szkło. Produkty te, opracowane specjalnie do lakierowania profili i ramek, dzięki swojej wysokiej reaktywności spełniają wymagania obróbki przy wysokich prędkościach transportowych typowych dla tego sektora.