Nowoczesne płoty maja wiele zalet. Ich nowoczesna konstrukcja to przede wszystkim prosty, łatwy montaż. Najbardziej popularne wśród ogrodzeń są ogrodzenia panelowe. Ogrodzenia panelowe to kompletne zestawy do montażu płotów. Dostępne są w atrakcyjnych cenach, cechują się świetnymi walorami użytkowymi, są odporne na złe warunki atmosferyczne, a do tego prezentują się schludnie i elegancko. Dzięki temu pasują do posesji różnego typu – spotkamy je na osiedlach mieszkaniowych, wokół domów jednorodzinnych oraz przy większych budynkach publicznych i siedzibach firm. W zestawie montażowym otrzymujemy nie tylko panele, ale też słupki ogrodzeniowe, wsporniki i akcesoria do łączenia wszystkich elementów.

Istotną rolę w trakcie montazu odgrywają słupki ogrodzeniowe. To na nich spoczywa cała konstrukcja płotu, to je osadza się w gruncie oraz to do nich przymocowuje się przęsła, wsporniki, obejmy i zaślepki. Do ich mocowania należy więc przywiązać największą uwagę.

Słupki ogrodzeniowe podstawa płotu

Słupki ogrodzeniowe to najważniejszy element każdego ogrodzenia. Mogą być trwalsze wykonane z metalu lub murowane i te o mniej trwałej konstrukcji, czyli słupki ogrodzeniowe drewniane Te elementy konstrukcyjne płotu powinny być odpowiednie osadzone w gruncie lub na fundamencie, by zabezpieczyć przęsła przed przewróceniem. Decydując się na budowę płotu z prefabrykowanych paneli ogrodzeniowych, słupki otrzymamy w komplecie. Słupki ogrodzeniowe są kręgosłupem płotu i świadczą o jego stabilności.

Montaż płotu

Zanim zabierzemy się za budowę ogrodzenia należy poświęcić trochę czasu, by dokładnie go rozplanować. Należy wyznaczyć dokładną granicę płotu i zaznaczyć, gdzie powinny się znaleźć słupki ogrodzeniowe podtrzymujące konstrukcję. Trzeba wziąć przy tym pod uwagę szerokość przęseł, a także miejsca w których staną brama wjazdowa oraz furtka. Grunt, na którym stanie płot, musi zostać wyrównany i oczyszczony. Słupki ogrodzeniowe można zamocować bezpośrednio w ziemi (należy użyć do tego cementu) lub osadzić na wylanym wcześniej betonowym fundamencie. Pamiętajmy, by stały prosto oraz ulokowane były w równych odległościach. Do niektórych słupków trzeba przytwierdzić wsporniki, które przeciwdziałają naprężeniu, zapobiegają wywróceniu się konstrukcji (powinny znaleźć się w narożnikach ogrodzenia, a w przypadku długich ogrodzeń również w słupkach pośrednich – co 50 metrów). Jeśli słupki ogrodzeniowe są umocowane prawidłowo, montaż przęseł nie powinien stanowić problemu – wystarczy przykręcić je do słupków za pomocą obejm i śrub.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Jak pozbyć się kolein z drogi?

Jak pozbyć się kolein z drogi?

Wysoka jakość nawierzchni drogowej to jeden z czynników wpływających na komfort oraz bezpieczeństwo prowadzenia samochodu lub innego pojazdu. Choć dostępna technologia pozwala tworzyć nawierzchnie trwalsze,

sklep dla ogrodu

Znaleziony temat: sklep dla ogrodu „5 niezbędnych narzędzi dla każdego ogrodnika – poradnik zakupowy” Ogród to miejsce, w którym możemy odpocząć i cieszyć się pięknem

sypialnia meble

Znaleziony temat: sypialnia meble „5 sposobów na aranżację sypialni z wykorzystaniem mebli ogrodowych” Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy wiele godzin na odpoczynek i regenerację

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.